Aeromõõdistamine
Professionaalsed aeromõõdistamise teenused – kiire, täpne, usaldusväärne.
GeoNovus pakub Eestis tipptasemel aeromõõdistamist, kasutades fotogramm-meetriat ja LiDAR-tehnoloogiaid. Meie teenused tagavad kiire ja täpse andmete kogumise, võimaldades luua kõrglahutusega ortofotosid, punktipilvi ning täpseid pinnamudeleid, mis aitavad teha paremaid otsuseid taristu-, keskkonna-, metsandus- ja ehitusprojektides.

Aeromõõdistamise väljundid
Meie aeromõõdistamise teenused aitavad Sul teha täpsemaid otsuseid ja tõsta tööde efektiivsust.
Georeferentseeritud ortomosaiigid
Kõrglahutusega aerofotod, mis võimaldavad täpset planeerimist ja analüüsi.
LiDAR-punktipilved
3D-andmestik, mis on ideaalne metsaalade, taristu ja ehitusobjektide mõõdistamisel.
Digitaalne kõrgusmudel (DEM) ja digitaalne maapinnamudel (DTM)
Täpsed pinnamudelid maastiku analüüsiks ja mahuarvutusteks.
Mesh-mudelid
Realistlikud ja detailsed 3D-mudelid objektide visualiseerimiseks ja inspekteerimiseks.
Aeromõõdistamise rakendused
Aeromõõdistamist kasutatakse väga erinevates valdkondades, kus on oluline saada kiiresti ja täpselt suuri andmehulki. Näiteks infrastruktuuriobjektide nagu teede, sildade ja elektriliinide planeerimisel ning seiramisel võimaldab aeromõõdistamine kiiresti ja täpselt hinnata olemasolevat olukorda ning jälgida projektide edenemist.
Keskkonna- ja metsandussektoris võimaldab aeromõõdistamine teha täpseid inventuure, monitoorida taimkatte tervist ning hinnata keskkonnamõjusid. Samuti kasutatakse aeromõõdistamist põllumajanduses, kus saadud andmete abil võib optimeerida külviplaane, jälgida taimede kasvu ja tuvastada tekkinud murekohti varajases faasis.
Lisaks on aeromõõdistamine oluline tööriist maavarade kaevandamisel ja karjäärimajanduses, pakkudes täpseid mahuarvutusi, varude hindamist ning võimaldades regulaarset monitoorimist ja turvalisuse tagamist keerulistel või raskesti ligipääsetavatel aladel.
Kuidas aeromõõdistamine läbi viiakse?
Aeromõõdistamise teenuse osutamisel kasutame professionaalseid droone, mis on varustatud spetsiaalsete kaamerate, sensorite või LiDAR-süsteemiga. Pärast mõõdistusala ja ülesande täpsustamist koostame lennuplaani ning viime drooniga läbi täpse ja kontrollitud lennu, jäädvustades kvaliteetsed andmed vastavalt eesmärgile ja kliendi vajadustele.
Pärast välitöid töötleme kogutud andmeid professionaalse tarkvara abil ning koostame neist vajalikud väljundid: ortomosaiigid, punktipilved, kõrgusmudelid ja mesh-mudelid. Kliendile edastame lõpptulemused sobivas formaadis, mida on lihtne kasutada ja analüüsida. Vajadusel pakume ka andmete interpreteerimise ja analüüsi tuge.
Kuidas aeromõõdistamise teenust tellida?
Aeromõõdistamise teenuse tellimine GeoNovusest on lihtne ja sujuv.
1. Konsultatsioon ja vajaduste kaardistamine
Võta meiega ühendust ning räägi, milliseid ruumiandmeid ja tulemusi vajad. Täpsustame koos mõõdistusala, soovitud andmeformaadid ja projekti eesmärgid.
2. Lennuplaani ja mõõdistamise ettevalmistamine
Koostame sobiva lennuplaani, valime välja vajaliku tehnoloogia ja planeerime mõõdistustööde ajakava, arvestades sinu projekti eripära ja tingimusi.
3. Mõõdistamise läbiviimine ja andmete töötlemine
Teostame aeromõõdistuse professionaalselt ja efektiivselt, kogudes kvaliteetsed andmed. Seejärel töötleme kogutud materjali, luues täpsed punktipilved, ortofotod või muud kokkulepitud andmeväljundid.
4. Tulemuste üleandmine ja kliendi nõustamine
Lõplikud tulemused anname üle sobivas formaadis, mis vastab täpselt sinu vajadustele. Soovi korral nõustame sind ka andmete interpreteerimisel, et tulemusi oleks võimalik kohe rakendada sinu töös ja otsustusprotsessides.
Aeromõõdistamise teenused
GeoNovus pakub professionaalseid aeromõõdistamise teenuseid, mis põhinevad kaasaegsetel aerofotogramm-meetria ja LiDAR-tehnoloogiatel. Meie teenused sobivad ideaalselt projektideks, kus on vajalik kiire, täpne ja mahukas andmekogumine.
Aeromõõdistamise ja droonilahenduste ekspert Marek Viitkin
Marek on aeromõõdistamise ekspert ehk lidarite, fotogramm-meetria ja droonide asjatundja. Mareki ja tema juhitud lennumasinate kogemustepagasis on näiteks 1000-hektarilise turbaraba mõõdistamine Leedus, sadu kilomeetreid kaardistatud kõrgepingeliinide trasse ja raudteekoridore Eestis, karjääride, prügilate ja teekatete mõõdistamised mahuarvutusteks ning veel palju suuremaid ja väiksemaid projekte. Marekil on ka kaugpiloodi pädevustunnistus.
Samuti on Marekil pikk kogemus DJI, Delair ja Microdrones droonide ning Trimble’i tahhümeetrite ja GNSS-seadmete müügis ja kasutajakoolituste läbiviimisel. Mareki lemmikud on ka Phoenix LiDAR Systemsi ja PIX4D tooted.
Kontakt
Kirjuta Marekile
KKK: korduma kippuvad küsimused
Aeromõõdistamine
Mis on aeromõõdistamine?
Aeromõõdistamine on andmete kogumise tehnoloogia, mis kasutab droone, lennukeid või muid õhusõidukeid täpsete ruumiandmete kogumiseks. See hõlmab fotogramm-meetria, LiDAR-tehnoloogia ja muud kaugseire meetodid, et luua täpseid 3D-mudeleid ja kaarte.
Milleks kasutatakse aeromõõdistamist?
Aeromõõdistamist kasutatakse mitmesugustes valdkondades, sealhulgas infrastruktuuri arendamisel, põllumajanduses, metsanduses, keskkonnaseires ja linnaplaneerimises. See on eriti kasulik suuremahuliste projektide puhul, kus on vaja kiiresti ja täpselt kaardistada suuri alasid.
Millised seadmed sobivad aeromõõdistamiseks?
Aeromõõdistamiseks sobivad kõige paremini droonid ja spetsiaalsed õhusõidukid, mis on varustatud kaamerate, LiDAR-sensorite ja GNSS-tehnoloogiaga.
Kui täpsed on aeromõõdistamise tulemused?
Tulemuste täpsus sõltub kasutatavast tehnoloogiast ja mõõdistustingimustest. Näiteks LiDAR-tehnoloogia ja Trimble’i GNSS-lahendused võimaldavad heades tingimustes saavutada 2-5 sentimeetri täpsusega mõõtmistulemusi. Fotogramm-meetrias on aga kättesaadav 1-2 sentimeetri täpsus.
Kas aeromõõdistamist saab kasutada keerulistes keskkondades?
Jah, tänapäevased tehnoloogiad on mõeldud tööks keerulistes keskkondades, sealhulgas metsades, mägistes piirkondades ja raskesti ligipääsetavatel aladel.
GeoNovuse aeromõõdistamise teenused
Kui kiiresti aeromõõdistamise tulemused kätte saan?
Aeromõõdistuse valmimise kiirus sõltub mõõdistusala suurusest, kasutatavast tehnoloogiast ning soovitud lõppväljunditest. Tavaliselt kulub välitööde teostamise järel andmete töötlemiseks ja tulemuste edastamiseks 1-2 tööpäeva. Mahukate mõõdistusprojektide korral võib andmetöötluseks kuluda ka kauem.
Kas aeromõõdistamine nõuab eraldi lubasid?
Droonidega aeromõõdistamine on seadustega reguleeritud ning üldjuhul tuleb teenuseosutajal omada vastavaid lennulube ja kaugpiloodi pädevust.
Millist infot pean esitama aeromõõdistust tellides?
Parima tulemuse saamiseks peaks klient täpsustama mõõdistusala asukoha, ligikaudse suuruse ja soovitud väljundid (ortofoto, punktipilv, kõrgusmudel vms). Samuti on abiks, kui jagate infot, milleks andmeid täpselt kasutatakse.